0
Primavera'da At Completion Units ne anlama geliyor?

Açık 1 Cevaplar 266 Gösterim
Merhabalar,
Primavera'da At Completion Units ne anlama geliyor ve neden değişiyor? Neye göre değişiyor?

1 cevap

0
Merhaba,

At completion unit  ya da duration kavramı toplam miktarı anlamındadır.  Yani gerçekleşen değerler ile kalan değerlerin toplamıdır. Burada kalan değeri değiştirdiğinizde o iş için düşünülmüş toplam baseline (ya da original değer diyelim) değişmez, ama at completion değeri dinamiktir. Keşif artışı gibi bir durum söz konusu olduğunda buradan takip edebilirsiniz.
(12.8k puan) tarafından cevaplandı
4Yorumlar
(360 puan) tarafından yorumlandı
O halde şunu diyebilir miyiz? :  "Eğer bizim kaynak tüketimimiz başlangıçta planladığımızdan daha fazla oluyorsa, birim reel ilerleme başına düşen kaynak tüketimini program actual duruma göre yeniden hesaplar, aktivite tamamen bittiğinde ortaya çıkacak harcamayı, mevcut duruma göre yeniden tahmin eder."  

Örneğin temel fore kazık imalatı yapıyorum. %100 tamamlandığında toplamda 2000 m³ beton harcayacağımı öngördüm, ama sahadaki ilerleme durumuna baktığımda, işin %20'si bitmesine rağmen ben 600 m³ beton harcamışım. Program "%20 ilerlemede 600 m³ harcanmışsa, %100 ilerlemede 3000 m³ beton harcanır" diyerek At Completion Units miktarını 3000 m³ olarak hesaplar.

Doğru mudur? At Completion Units'in manası tam olarak bu mudur?
(12.8k puan) tarafından yorumlandı
Evet. Aynen dediğiniz gibi. Mantığı budur.
(360 puan) tarafından yorumlandı
Merhaba Mesud Bey,
Az önce deneme amaçlı bir iş programı oluşturdum, aynen bu şekilde verilerimi girip Schedule yaptım ama At Completion Units değişmedi. Peki bunun sebebi ne olabilir? Neyi atlıyorum acaba? Neyi yapmazsam At Completion Units değerini program revize etmez?
(12.8k puan) tarafından yorumlandı
Sadece actual unit i degistirdiyseniz değişmez. Remaining uniti  de elle değiştirmeniz lazım.
...