1
Primavera P6 remaining unit dağılımları hakkında

Açık 1 Cevaplar 246 Gösterim
Merhaba,

İş pogramında ilerlemeleri labor ve material tipi resourcelarla takip ediyorum. Remaining unit dağılımlarını kontrol ettiğimde aynı aktiviteye atalı aynı miktara sahip labor ve material tipi resourceların dağılımları birbirinden farklı olduğunu gördüm. Aktivitelerin yaklaşık bir yıl süresi olmasına rağmen labor tipi resourcelar data date tarihinden bir iki ay sonraya (Remaining early starta göre) bütün miktar girilmiş şekilde dağılmış, material tipi resource ise lineer dağılmamış. Remaining early startı global change ile start kolonuna eşitlemem boşluklar için çözüm olur mu ? Dağılım için nasıl bir çözüm bulabilirim ?

Teşekkürler, İyi çalışmalar

1 cevap

1
Merhaba,

Remaining early startlar üzerine global change ile oynama yapmanız çalışmaz gibime geliyor. Çünkü otomatikman bunları constraint yapmış olacaksınız . (Eğer program buna izin verirse.)  Diyelim başardınız. Bu seferde iş programında bağlantı kurmanın bir anlamı kalmayacaktır.

Tahmin ettiğim kadarıyla schedule option kısmında "retained logic"  hesaplama metodu olarak seçili. Bu nedenle pek çok aktiviteniz out of sequence durumuna düşmüş olmalı.

Burada aslında iki seçeneğiniz var. Birincisi progress override seçeneğini seçerek hesaplamanız. İkincisi out of sequence aktivitelerinizi teke tek inceleyerek bağlantılarınızı düzeltmenizdir. Ben yerinizde olsam ikincisini tercih ederdim. Sonuç itibariyle doğru bir raporlama çok önemli.

Saygılarımla

Mesud
(12.8k puan) tarafından cevaplandı
...