0
Assignment units nedir?

Açık 1 Cevaplar 237 Gösterim
Ms project'te karşıma çıkan "assignment units" nedir? Ne ifade eder. Sitemizde bununla ilgili bilgi alabileceğim yer var mı? yoksa bilen arkadaşlar hakkında bilgi verebilir mi? Şimdiden teşekkürler.

1 cevap

0
Enes Bey,

Karşılaştığınız ekrandan screen shot yapıp paylaşabilirseniz daha iyi olur. Soruyu tam anlayamadım ama yinede cevap vermeye çalışayım.Atanmış kaynakların (işçiliklerde) kaynağın kapasitesi hakkındaki gösterim şeklidir.  Ya % olarak gösterilir, ya da numara olarak gösterilir.
(12.8k puan) tarafından cevaplandı
6Yorumlar
(450 puan) tarafından yorumlandı
Mesud hocam,
insert column yapınca çıkıyor.Aslında vamak istediğim nokta import ederken tarihleri istediğim gibi almıyor MS Project. Ben de sorunun kaynaklarla ilgili olabileceğini düşünüyorum. Belki bu kolon bana sorunun çözümü için ip ucu verebilir.
(12.8k puan) tarafından yorumlandı
Import ederkenki sıkıntı tarihlerin değişmesi midir? Bu arada  ms projectten primaveraya  aktarırken esas itibariyle en büyük fark ms projectte başlıklara link koyulabilmesidir. Biliyorsunuz böyle bir durum primavera için söz konusu değildir. Import etmeden önce ms projectte başlıklara aktivite bağlantısı yapmadığınızdan emin olursanız. İşleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşebilir.
(450 puan) tarafından yorumlandı
Evet. Tarihlerin bazıları doğru import edilirken bazıları farklı ediliyor. Import ederken kaynakların olduğu sekmeyi almazsam sonuçlar %100 olmasa da daha doğru şekilde import ediliyor. Başlıktan kastınız kırılımların başlıkları (wbs) olmalı. İlk başta kolonların başlıkları diye algılamıştım. wbs'leimrde tarih yok.
(12.8k puan) tarafından yorumlandı
Evet doğrudur. Başlıktan kastım wbs di. Ms projectte oralara bağlantı koymazsanız . Primavera içinde % 100  olarak gelecektir. Zaten kaynakla import etmeye çalışırken sıklıkla hata verdiği için genelde kaynaksız olarak içeri atıp, sonradan kaynak atamasını yapmayı tercih ediyorum. Sanırım primaverada work tipi kaynak olacak noktada ekipman ve işçilik olarak ikiye ayrılması import işleminde sorun çıkartıyor. Onları seçmeyince sorunsuz atışı ondandır.
(450 puan) tarafından yorumlandı
Peki,
Actual start/Finish import edilirken excel text formatında mı olmalı date formatında mı?
Acaba ondan dolayı olabilir mi?
(12.8k puan) tarafından yorumlandı
Primavera'nın kendi exportlarında tarihler text formatında çıkıyor. Import için net bir kural yok. Çünkü ben her iki şekilde de attığımda çalıştığını gördüm.  Aklınızda soru işareti kalmaması adına import ederken de text yapabilirsiniz.
...