0
Ms Project'te bir aktiveyi hem BB (ss) hem TT (ff) ile bağlama.

Çözüldü 1 Cevaplar 241 Gösterim
Merhaba arkadaşlar,

Primavera'da "level of efort" olarak seçmiş olduğum aktivteyi iki farklı aktiviteye birisiyle beraber başlatıp birisiyle beraber bitirmek için, birisine star-to-star diğerine finish to finish olarak bağlıyor ve aktivitenin süresi otomatik olarak değişmekteydi.

Fakat ben bunu Ms Projectte nasıl yapabileceğimi bulamadım.

Önceden buna benzer bir aktivite tanımlamış var mıdır aranızda ?

1 cevap

2
En İyi Cevap

Melih Bey, 

MS Projectte Start ve Finish kolonlarındaki tarihe sağ tıklayıp "Hücreyi Kopyala" dedikten sonra level of effort olarak tanımlamak istediğiniz aktivitenin start/finish bölümüne "Özel Yapıştır" >> "Bağlantı olarak Yapıştır" dediğinizde,

Artık Level of Effort olarak gördüğünüz aktivite, start veya finish tarihini diğer aktivitelerden alacağı için diğer aktivitelerin tarihi değiştiği zaman, bu aktivite de otomatik olarak değişecektir.

Saygılarımla,

(2.2k puan) tarafından cevaplandı
tarafından seçilmiş
2Yorumlar
(12.8k puan) tarafından yorumlandı
Gürkan Şefim,

Bu çözümü ms projectte uygularken arada  bir bende istemsiz bir şekilde aktiviteme constraint atanıyor. Baktım sürekli düzeltmem gerekiyor işi direkt wbs aktvitesi yaparak geçtim. Malum ms projectte çok daha kolay bu iş. :)
(180 puan) tarafından yorumlandı
Gürkan Bey, Çözümünüz çok başarılı tebrik ediyorum,
Mesud Bey, wbs'ten kastınız bu ms'teki özet görevden bahsediyorsunuz değil mi, onun için işte ki görevin altlı üstlü olması lazım. benim sorunum alakasız yerlerdekileri bağlamak olduğu için çok geçerli olamaz diye düşündüm o yöntem.
...