0
Primavera'da her işe sadece o iş için ayrılan bütçeyi ayrı ayrı nasıl atayabilirim?

Açık 1 Cevaplar 254 Gösterim

1 cevap

0
Merhaba,

Bu soru birazda kaynak modelinizin şekli ile alakalı.  Eğer her aktivitenin malzeme, işçilik ve ekipman ihtiyaçlarına göre oluşturulmuşsa bu kaynakları kullanarak ve birim fiyat atayarak yaklaşık maliyetini yazabilirsiniz.

Eğer sorunuz her aktivitenin belirlenmiş bir maliyeti var ama altındaki kırılım yok derseniz. Bunu expenses olarak  gösterebilirsiniz. Ya da bu maliyetlerin dağılımını resource assignment kısmında da görmek istiyorum derseniz, 1 tl birim maliyetli bir materyal kaynak oluşturup tüm aktivitelere atadıktan sonra, her aktivitenin maliyetini budgeted unit'e yazarak da gösterebilirsiniz. Ben şimdilik 2 örnek verebildim. Ama sizin ihtiyacınız olan modeli tam olarak bilemedim. Soruyu biraz daha açabilirseniz iyi olur.

Saygılarımla
(12.8k puan) tarafından cevaplandı
2Yorumlar
(260 puan) tarafından yorumlandı
Mesud Hocam
Her  aktivitenin belirlenmiş bir maliyeti var ve ben actual total cost sütununda her aktivitenin maliyetini yanında göstermek istiyorum ...
 yada toplam maliyeti gösterebileceğim başka bir sütunda maliyetlerim görünsün istiyorum...
Saygılar..Teşekkürler
(12.8k puan) tarafından yorumlandı
Merhaba,

Eğer kaynak olarak girdiyseniz bunu zaten budgeted total cost ve actual total cost (eğer gerçekleşme girildiyse) kolonları ilgili menuden aktivitelerin yanına çıkartabilirsiniz. Bu şekilde total costları gösterebileceğiniz gibi material cost, labor cost, non-labor cost ve expenses ları da ayrıca çıkartabilirsiniz.

Saygılarımla
...