0
MS Project Karşılaştırma nasıl yaparım?

Açık 1 Cevaplar 977 Gösterim
Ms Project te devam etmekte olan bir projem var. Günlük olarak yapılan imalatı giriyorum ve projenin ilerleyişi, maliyetleri ortaya çıkıyor. Projede daha önce sözleşmede belirtilen maliyetler var ama şu anda gerçekleşen de maliyetler değişiyor. Aylık olarak değişmekte ve ben bunları girmiş bulunuyorum. Ben bu iki proje maliyetlerini karşılaştırmak istiyorum fakat bunu iki farklı proje dosyası tutarak yapmak istemiyorum. Günlük imalatı girdiğimde hem sözleşmedeki hem de şu anda gerçekleşen maliyetleri ayrı ayrı sütunlar halinde göstersin istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

1 cevap

0
Merhaba İsmail Bey,

Ms Project'te de baseline olarak kayıt edip gerçekleşmeleri girmeye devam edebilirsiniz. O zaman istediğiniz gibi kıyas yapabilirsiniz.

Saygılarımla
(12.8k puan) tarafından cevaplandı
3Yorumlar
(140 puan) tarafından yorumlandı
Baseline olarak kayıt ettiğimde herhangi bir imalat girdiğimde ikisinde de maliyet değişimi olacak mı? Ben ikisininde eş zamanlı değişip maliyetleri arasındaki farkı görmek istiyorum.
(12.8k puan) tarafından yorumlandı
Baseline da bir değişiklik olmaz. Sadece current programda ilgili yerler değişir. Zaten karşılaştırma yaptığınızda değişiklikleri görmeniz için değişmemesi de şart.
(140 puan) tarafından yorumlandı
Anladım. Hemen yapacağım. Teşekkür ederim.
...