0
MS Project fiziksel ilerleme nasıl girilir ?

Açık 2 Cevaplar 755 Gösterim
Ms project te aktivitelerin metrajlarını nasıl girebiliriz. Akabinde adam saat ve metraj bilgilerini güncelleme ve fiziksel ilerleme yüzdelerini nasıl oluşturabiliriz ?

2 Cevaplar

0
Merhaba,

Ms Project içinde fiziksel ilerleme için aktiviteye material olarak bir resource tanımlayabilirsiniz. Bunun içine yazacağınız miktar zamandan bağımsız olur. Sizin yazacağınız metraj için gerçekleşmelere göre yüzde ilerlemesini yazabilirsiniz. Bunun yanında işçilik olarak da kaynak işleyebilirsiniz. Özetle bir aktivete hem malzeme tanımlı hem de işçilik bir kaynak bulunuyorsa zaten verimliliği ölçebilirsiniz.
(12.8k puan) tarafından cevaplandı
0
Merhabalar;

Eğer tabloda aktivitenizin karşısına el ile kendi hesapladığınız bir veriyi girecekseniz, herhangi bir tablo görünümünde; "Gantt Chart Tools" sekmesinin altındaki Format'a basarak "Columns" grubundaki "İnsert Column" a basarak "Physical % Complete" sütununu ekleyebilirsiniz. Ayarlardan "Gelişmiş" sekmesinden "Kazanılmış Değer Ayarları" grubu altında "Varsayılan Kazanılmış Değer Hesaplama Yöntemi" kısmını "Physical % Complete" olarak seçerseniz, sizin hesaplayıp fiziksel ilerleme olarak girdiğiniz tamamlanma yüzdesine göre kazanılmış değer hesaplanır.
(1.2k puan) tarafından cevaplandı
...