0
Aktiviteler için Original Durationdan Farklı Sabit Bir Süre Çıkıyor

Çözüldü 2 Cevaplar 1307 Gösterim
Merhaba,

Primavear P6 da aktiviteler için teker teker Original Duration giriyorum. Ancak schedule ettikten sonra  aktivitelerin başlangıç bitiş tarihlerine baktığımda baştan sona her aktivite sadece 2 gün sürmüş görünüyor.

Örneğin aktivitenin Original Duration : 16 days ancak aktivitenin Start Date: 01 June / Finish Date: 02 June

Bütün aktiviteler için durum aynı. Hatam nerde? Nasıl düzeltebilirim acaba?

2 Cevaplar

2
En İyi Cevap
Boyle bir durum oldugunda;

- Takvimi kontrol et,

- Aktiviteye atanmis takvimi kontrol et,

- "Remainin Duration" kolonunu da acip kontrol et,

sonrasinda tekrar bakalim.
(690 puan) tarafından cevaplandı
tarafından seçilmiş
2Yorumlar
(250 puan) tarafından yorumlandı
Çok teşekkür ederim.
(250 puan) tarafından yorumlandı
Tekrar merhaba, Sorun sanırım Remaining Durationla ilgili. Aktivitenin original durationının ne girersem gireyim, remaining duration değerini sabit bir değer olarak alıyor ve on göre Schedule ediyor. Bununla ilgili bir ayar mı var acaba?
Ayrıca, aktivitelere farklı takimler atayıp tekrar Schedule ettiğimde yine aynı durumla karşılaşıyorum, ama değişen sadece sabit olarak gördüğüm Remaining Duration. Bir takvimle 2 ike diğer bir takvimle 5 oluyor örneğin. Ancak sabit. Original Duration ne olursa olsun, aktivitenin Remaining Değeri bu sabit rakam çıkıyor. Ve üstelik aktiviteler henüz başlamamış. Yani Remaining Duration değeri Original Duration değerine eşit olmalı.
2
Ek olarak aktivitelere atanmış aktivite tipi resource dependent mı kontrol edebilirseniz iyi olur. O zaman da atanmış resouceun takvimini kullanır.
(12.8k puan) tarafından cevaplandı
6Yorumlar
(250 puan) tarafından yorumlandı
Çok teşekkürler Mesud Bey..
(250 puan) tarafından yorumlandı
Henüz bir resource girilmiş değil ve aktivitelerin hiçbiri Resource Dependent değil Mesud Bey.
(12.8k puan) tarafından yorumlandı
Çalışma takvimi ile default olarak seçili takvim arasında fark var mı? Yani aktiviteleriniz için özelleştirdiğiniz haftalık çalışma saatleri ile defaultta seçili takvim arasında fark var mı? Bu da bazen original durationdan farklılık yapar.
(250 puan) tarafından yorumlandı
Mesud Bey dediğinizi de yaptım ama bi türlü düzeltemedim. Bi mail adresi alsam sizden yollasam dosyayı kısaca bi bakma şansınız olur mu acaba? Sanıyorum çok küçük ama majör bi hata yapıyorum, ama nedir bilemiyorum. Siz hemen görebilirsiniz diye düşünüyorum...
(250 puan) tarafından yorumlandı
Tamamdır hallettim. Teşekkür ederim. Calendar hatası. Proje default ve aktivitelerin hepsini ortak bir Global Calendere geçirince sorun çözüldü.
(12.8k puan) tarafından yorumlandı
Sorununuzu çözmenize sevindim. Ben de yeni bir projeye başladığımda ilk önce default takvimi ayarını yapıyorum herhangi bir çelişki olmasın diye. Daha sonradan akıldan çıkabiliyor.
...