0
Aynı aktivitenin farklı bloklarda/katlarda olmasının pratik olarak tanımlanması

Açık 1 Cevaplar 195 Gösterim
Merhabalar, aktivitemiz örneğin duvar kaba sıva kaplanması olsun. bu aktiviteye predecessors ve successors olarak bağlı başka aktiviteler doğal olarak mevcut. 20 katlı bir binanın her katı 5 gün desek 100 günlük bir iş. Ardıl bir aktiviteyi 2. katın bitiminden itibaren bağlamak istiyorum ancak SS+10 şeklinde değil de FS şeklinde. Bu yapıyı her aktivitenin altına 20 farklı kat olarak açmak mı daha pratik olur ya da her katı kendi içinde pek çok farklı aktivite olarak tanımlayarak mı? Veyahut sizin uyguladığınız daha farklı bir gidiş yolu var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

1 cevap

0
Merhaba,

Öncelikle her kat için bu aktiviteyi yazarsanız iyi olur. Çünkü overall yazılan aktivitelerin detayda çıkan arızalarına hakim olamazsınız. Yani herhangi bir sebepten ötürü aktivite durduysa sorunun hangi katta olduğunu program üzerinden dile getirmekte zorlanırsınız.

İkinci birdurum ise her katta bu aktiviteleri birbirine bağladığınız gibi önceki bitmesi gereken işlere de bağlamalısınız. Yoksa fiziksel şartları yerine getirmeden başşlayan sıva aktiviteleri görürsünüz. (Örneğin duvar örülme tarihinden önce sıvanın yapılması gibi bir planlama)
(12.8k puan) tarafından cevaplandı
2Yorumlar
(120 puan) tarafından yorumlandı
Teşekkür ederim, ya da bu master plana bağlı olarak, alt programlar oluşturulması ve bu programda blok/kat vb. ayrımı yapılması daha mı mantıklı olur?
(12.8k puan) tarafından yorumlandı
Rica ederim. Ayri  ayri programlar, butun olarak kritik yolu gormenize engel olabilir. Her bir kisim kendi icinde onemli butunden bagimsiz dusunebiliriz derseniz. Evet mumkundur.
...