0
Primavera sorusu - işçi ve kaynaklar

Çözüldü 3 Cevaplar 673 Gösterim
Merhabalar.

1-çok sistematik çalışmayan ve primavera kullanan türk şirketleri iş planına kaynak atıyorlar mı? yoksa sadece status bölümünden start, finish date ya da remaining girerek ve diğer maliyetleri de doğrudan expenses bölümünde elle yazarak mı mi güncelliyorlar? bunun prosedürü nasıl işliyor?

2-kaynakları girilmiş bir gerçek iş planı elinizde var mıdır? örnek videolar ne kadar çok yardımcı olsalar da kafada planlamayı oturtmak için gerçek bir projeye ihtiyacım oldugunu düşünüyorum.

3 Cevaplar

1
En İyi Cevap
Merhaba,

Genel olarak yerli ve yabancı firmaların çoğunda benzeri durumlar oluyor. Aslında her firma bu konuda kendine method geliştiriyor. Kimisi sadece gantt chart kullanıyor. Kimisi sadece manhour için kullanıyor. Kimiside maliyet projeksiyonu için expenseden giriyor ya da cost yüklü kaynak yapıyor. Resource ya da expense ne girerseniz giririn. Bunun için iş ilerledikçe gerçekleşen maliyetleri girmek gerekiyor. Aksi halde başlangıç için güzel bir nakit akıştan başka birşey elde edilemiyor.

Bu arada mail adresinizi yazabilirseniz kaynak yüklü programını paylaşmak isteyen olabilir.

Saygılarımla
(12.8k puan) tarafından cevaplandı
tarafından seçilmiş
1Yorumlar
(230 puan) tarafından yorumlandı
Mesud Bey, cevabınız icin çok teşekkür ederim, uzun dönemdir soru işaretlerim vardı bu konularda. Galiba çalıştığımız firmaya kendimizi uydurmak durumunda kalacağız. :)
1
Merhabalar,

 Mesud Bey' in cevabına istinaden mail adresinizi verebilirseniz Ms Project üzerinde hazırlanmış ve progress girilmiş betonarme iş programını paylaşabilirim.

Saygılarımla
(1.2k puan) tarafından cevaplandı
1Yorumlar
(230 puan) tarafından yorumlandı
Cok iyi olur Yücel Bey, mail adresim asagida, simdiden tesekkurler.
Bulnt.yavuz@gmail.com
1
Bu arada aktarım sorununu çözdüm bu konuda P6 için teknik destek veren firmadan yetkili arkadaştan destek aldım WBS isimleri 100 karakterden fazla olunca Primaverada sorun çıkartabiliyor onları 90 karakter mertebesine çekince tekrar aktardım aktarma başarılı oldu.

Bilginize.

Saygılarımla,

Kutay
(660 puan) tarafından cevaplandı
1Yorumlar
(660 puan) tarafından yorumlandı
kutay-duman@hotmail.com
...